Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DzieckowPolsce.pl

Eco-Toys - Producent Ekologicznych Zabawek z Drewna

zobacz
Poleć nas innym
Poradnik

Pokój dziecka


Dla rozwoju dziecka ważna jest nie tylko miłość rodziców, ale i otoczenie, w jakim ono dorasta. Pokój dziecka powinien być funkcjonalny, pogodny i zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Projektując pokój dziecka, powinniśmy zadbać także o wygodę. Wszystkie sprzęty powinny być lekkie, praktyczne i wygodne, by w dowolnym momencie można było dokonać szybkiego przemeblowania, by można ustawiać je - w zależności od potrzeby - na różne sposoby. Dziecko powinno dorastać w otoczeniu, w którym dominują naturalne tworzywa i materiały: meble i sprzęty z drewna, naturalne tkaniny. Warto wybierać firmy, których meble rosną razem z dzieckiem. Dzięki temu z pokoju niemowlaka można stworzyć pokój przedszkolaka.

1     2

Wybierając meble należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane, najlepsze są te w 100% drewniane. Oferta mebli do pokoju dziecięcego jest bardzo bogata, tak więc nie powinno być problemu z wyborem.  Idealne meble do dziecięcego pokoju powinny być funkcjonalne, świetne jakościowo i podobać się nie tylko rodzicom, ale także - a może przede wszystkim - korzystającym z nich dzieciom.Pokój niemowlaka to przede wszystkim łóżeczko i kącik do przewijania i pielęgnacji maluszka. W pokoju malucha przyda się również komoda, w której będą przechowywane ubranka maleństwa i inne potrzebne akcesoria. Z czasem komodę można zastąpić lub dodatkowo pokój wyposażyć w szafę - jeśli ubranek jest coraz więcej. Dziecko rośnie, a wraz z wiekiem zmieniają się jego potrzeby i zainteresowania. Wyraźnie widać to po wyglądzie dziecięcych pokojów.  Należy pamiętać, że przedszkolak potrzebuje w swoim pokoju przede wszystkim sporo miejsca na podłodze na zabawki. Wygodne łóżko oraz szafa na ubrania są niezbędne. Idealnym uzupełnieniem będzie skrzynia na zabawki oraz kącik z krzesełkiem i stoliczkiem do rysowania. 

3      4

Charakter każdego pokoju kształtują w dużej mierze dodatki:
kolorowe ściany, zasłonki w oknach, dobrana kolorystycznie pościel, baldachim nad łóżeczkiem, wykładzina na podłodze tworzą przytulny nastrój. Dziecięcy pokój to miejsce nauki, zabaw i odpoczynku, pełne radosnych kolorów, fantazyjnych postaci i nastrojowych dodatków. Takim musimy go stworzyć, by dać dziecięcym myślom i marzeniom prawo do istnienia.

klanzawpabcmtsmdtargiswiatdzieckateatranimacjirzetelnitargi.krakowtargi-ty-i-twoje-dzieckoaptargidzieciecemtgsaamberexporodziceidzieciaki