Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DzieckowPolsce.pl

Eco-Toys - Producent Ekologicznych Zabawek z Drewna

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Powrót do szkoły - co należy kupić?

12-08-2019

 


Wakacje nieubłaganie dobiegają końca, a to oznacza, że trzeba powoli przygotować dziecko do powrotu do szkoły. Większość rodziców zostawia to na ostatnią chwilę, co nie jest dobrym pomysłem. Na takich zakupach często wydaje się mnóstwo pieniędzy i zapomina o wielu rzeczach. Zdecydowanie lepiej zacząć gromadzenie wyprawki dla dziecka z odpowiednim wyprzedzeniem na podstawie wcześniej przygotowanej listy, a uniknie dodatkowych zakupów. Co więc należy kupić dla swojej pociechy przed powrotem do szkoły?

Plecak - najważniejsze akcesorium ucznia

Najważniejszym element wyposażenia ucznia jest oczywiście plecak. To właśnie w nim przechowywane będą pozostałe elementy wyprawki. W dodatku ma on wpływ na stan kręgosłupa dziecka, a odpowiednio dobrany wpłynie na komfort użytkowania. Doskonałej jakości i bardzo różnorodne plecaki można znaleźć na 5.10.15. Na co jednak zwracać uwagę przy jego zakupie? Najważniejsza jest jego funkcjonalność. Dlatego na początku należy bardzo dokładnie określić potrzeby dziecka i na tej podstawie szukać odpowiedniego plecaka. Powinien on być dopasowany też do wzrostu i postury Twojej pociechy. Wygląd też jest ważny, ale znajduje się na dalszej pozycji. 

Pozostałe akcesoria

Plecak jest bardzo ważny, ale niejedyna rzecz, która powinna się znaleźć w wyprawce ucznia. Niestety lista niezbędnych przedmiotów nie jest krótka, a często trzeba ją dopasować do wieku, a czasem też profilu klasy. Jednak jest kilka uniwersalnych elementów, które będą potrzebne w każdym przypadku:

  • Zeszyty: w wyprawce każdego ucznia powinno się znaleźć kilka zeszytów w kratkę i w linie. Ich liczbę najlepiej dobrać do przedmiotów, które będzie miał w danej klasie. Potrzebny może też być zeszyt z białymi kartkami oraz do nut.

  • Przybory do pisania: na początku dzieci używają ołówka i pióra, a następnie długopisów, więc te elementy powinny się znaleźć w wyprawce. Przydatna też będzie gumka do mazania, użyteczne mogą również być kolorowe flamastry i markery.

  • Inne przybory: starsze dzieci będą również potrzebować linijki, ekierki, kątomierza i cyrkla. Warto więc na bieżąco sprawdzać, jakie elementy muszą się znaleźć w wyposażeniu ucznia.

  • Farby i pędzle: w szkole nie brakuje zajęć plastycznych, na których na pewno się przydadzą te przedmioty.

  • Piórnik: większość przyborów będzie w nich przechowywana, więc należy go dobrać do całego wyposażenia. 

Ubrania

Kolejnym ważnym elementem wyprawki dla ucznia są ubrania. Przede wszystkim musimy pamiętać o butach na zmianę - najczęściej szkoły wymagają, aby miały białe podeszwy. Dodatkowo należy pamiętać o obuwiu, a także stroju na w-f. Z reguły jest to biały t-shirt oraz spodenki lub spodnie dresowe. Warto jednak się upewnić, czego wymaga szkoła Twojego dziecka. Dzięki temu unikniesz dodatkowych zakupów. Na koniec warto pamiętać o kupnie nowych ubrań dla dziecka. Kilka nowych elementów garderoby to niewielki wydatek, a doda mu pewności siebie. Dzięki temu dziecko łatwiej oswoi  się z końcem wakacji i powrotem do szkoły.

klanzawpabcmtsmdtargiswiatdzieckateatranimacjirzetelnitargi.krakowtargi-ty-i-twoje-dzieckoaptargidzieciecemtgsaamberexporodziceidzieciaki